24.5 C
Brno
Neděle, 14 dubna, 2024
- Reklama -časopis
DomůBydleníHliník nebo plast? Vyberte si správný materiál vnějších rolet

Hliník nebo plast? Vyberte si správný materiál vnějších rolet

Uvažujete o pořízení vnějších rolet? Tak před vámi stojí několik rozhodnutí. Kromě typu stínění a barvy byste si měli rozmyslet, zda dáte přednost hliníkovému provedení nebo plastovému.

Venkovní rolety jsou jeden ze způsobů, jak svoji domácnost chránit před sluncem a přehříváním. Kromě toho ušetříte i nějaké to euro, protože velmi dobře izolují. Jaký si ovšem vybrat materiál?

Vlastnosti vnějších rolety ze všech materiálů
Stíní (odstíní až 100 % denního světla)
Regulují teplotu místnosti (v létě dokáží udržet uvnitř až o 7 °C nižší teplotu, než je venku)
Šetří výdaje (například vnější stínění Minirol od výrobce BUILDING Shutter systems vám v zimě ušetří až 30 % financí, které dáte za energie)
Odhlučňují místnosti (a poskytují ideální podmínky pro klidný spánek)
Prodlužují životnost oken (chrání je před poškozením zvenčí)
Lze je ovládat manuálně i elektricky
Jejich údržba je jednoduchá

Plastové vnější rolety jsou pochopitelně z levnějšího materiálu. Pokud tedy toužíte po roletách, zároveň však nechcete investovat do dražšího řešení, tato varianta je vhodná pro vás. I v tomto případě však vybírejte firmu, která využívá k výrobě stínění opravdu kvalitní komponenty. Tím si zajistíte, že vám rolety vydrží bez poruchy celá léta.

Hliníkové vnější stínění je hlavně známkou designu a odolnosti. V oknech vypadají zkrátka skvěle. Zároveň jde o odolný materiál a ve srovnání s plastem vydrží i větší nárazy – ať už způsobené větvemi stromů, kroupami či potenciálním zlodějem. Vnější stínění Minirol navíc umožňuje instalovat rolety i do opravdu velkých oken, kam by již nebylo možno umístit plastovou verzi.

Která varianta je vaším favoritem – hliník nebo plast? Většina výrobců nabízí možnost nezávazné kalkulace, proto pokud uvažujete nad vnějším stíněním, určitě vám doporučujeme využít této možnosti a udělat si konkrétní představu.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek