24.5 C
Brno
Neděle, 14 dubna, 2024
- Reklama -časopis
DomůInteriérVroubkované sklo v interiéru: Jak udělat z prostoru designový originál

Vroubkované sklo v interiéru: Jak udělat z prostoru designový originál

Vroubkované, drážkované, žebrované nebo rýhované – jakkoli ho nazvete, udělá velký dojem v každé místnosti. Prohlédněte si 9 nápadů z celého světa, jak jej můžete využít iu vás doma.

Drážkované sklo je typ vzorovaného skla, který se vyrábí lisováním poloroztavené skelné hmoty mezi kovové válce, aby se vytvořil zřetelný vzor. Dodává aplikacím vizuální šmrnc au dělících stěn zlepšuje soukromí vytvářením jemného posunu světla. V minulosti bylo nejčastěji využíváno v éře stylu Art Deco, ale v poslední době se stává opět miláčkem interiérových designérů. Drážkované sklo dodává eleganci a jednoduchý lineární detail do moderních i tradičních interiérů. Přinášíme vám 9 způsobů, jak můžete drážkované či vroubkované sklo implementovat do vašeho domova.

 1. Optické rozdělení prostoru
  Vroubkované sklo udělá efektní bariéru mezi částmi prostoru, aniž byste přišli o cenné denní světlo.
 2. Hra světla zvenčí
  Začlenit drážkované moduly pro oddělení interiéru od exteriéru je pěkné i praktické. Elegantním způsobem získáte vizuální soukromí.
 3. Drážkové sklo v kuchyni
  Oblíbený nový způsob využití rýhovaného skla je na kuchyňské skříňky. Je to jemný, ale účinný způsob, jak přidat zajímavý detail a pohrát si s různými barevnými kulisami za ním. Drážkované sklo navíc vypadá déle čistší, takže je to pro kuchyni skvělá volba.
 4. Koupelnové zástěny
  Chcete-li pozvednout design vaší koupelny, drážkované sklo je ideálním způsobem. Dodává punc sofistikovanosti a lze jej kombinovat s černými akcenty pro moderní vzhled. Bonusem navíc, podobně jako v kuchyni, je, že se snadněji udržuje.
 5. Posuvné dveře
  Další možností, jak začlenit drážkované sklo do prostoru, je instalace posuvných panelů z tohoto zajímavého materiálu. Nejenže vypadají elegantně, ale vytvářejí matný vzhled, který „zamlží“ průhledy do sousední místnosti.
 6. Interiérové dveře
  Když se může použít vroubkované sklo pro posuvné dveře, proč by se nemohlo i na klasické interiérové? Propouští světlo, ale zakrývá kontury pro větší soukromí.
 7. Originální nábytek
  Designéři nábytku jsou velmi šikovní v kombinování šarmu skla s přísnými moderními liniemi a geometrickými tvary. Oblíbeným kusem nábytku do obývacího pokoje může být konferenční stolek nebo dřevěná knihovna s drážkovanými skleněnými dvířky.
 8. Svítidla jako solitér
  Návrháři lamp posunuly drážkované sklo na další úroveň jeho kombinací s opulentně vypadajícími kovy pro kouzelný vzhled „starého světa“ a vytvořily světelné „šperky“. Tento materiál však působí velmi pěkně také na minimalistických modelech.
 9. Působivé dekorace
  Inspirativní fotografie bytových dekorací často zobrazují závěsná nástěnná svítidla, misky, vázy i sklenice, které elegantně mísí „staré s novým“. Zkuste si oživit s vroubkovaným doplňkem interiér i vy.
zeny

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek