16 C
Brno
Úterý, 6 června, 2023
- Reklama -časopis
DomůInteriérKamenný obklad udělá ve vašem interiéru „waw“ efekt: podívejte se jako

Kamenný obklad udělá ve vašem interiéru „waw“ efekt: podívejte se jako

Nemusíte to dát na Flintstonovi, ale jedna kamenná stěna v interiéru rozhodně nezaškodí, právě naopak. Podívejte se na našich 18 inspirací, na jejichž částech domácnosti kamenný obklad nejkrásněji vynikne.

Kamenné obklady jsou v interiérech oblíbené již celá staletí, ale nové designy a materiály jim otevřely cestu i do těch domácností, ve kterých by jejich instalace předtím nebyla možná. I proto patří mezi top trendy roku 2023. Vnesou do místnosti osobitý styl, eleganci či útulný pocit, podle toho, jaký typ obkladu vyberete. Hodí se do městských i venkovských objektů, do vintage, rustikálních, ale také do moderních funkcionalistických interiérů. Přírodní či umělý kámen je vhodný na zděné a betonové stěny, tenké kamenné dýhy zase na dřevěné stěny či sádrokarton. Kde v interiéru nejlépe vynikne? Vybírejte především dominantní, tzn. pohledové stěny. Tehdy máte jistotu, že neuniknou pozornosti žádné návštěvy.

Stěna, na které je umístěn televizor
Na „mediální“ stěnu se upírají pohledy všech členů domácnosti i hostů a impozantní podsvícená obrazovka vytvoří krásnou kompozici na pozadí kamenného obkladu. Důraz na ni dají i bodová svítidla, která s 3D texturou kamenných prvků vytvoří překrásnou hru světla a stínů. Na stěny s větší nosností z tvárnic, cihel nebo betonu můžete vybrat přírodní kameny jako žula, pískovec, břidlice nebo umělý kámen. Na lehčí příčky lze použít novinku posledních let – kamennou dýhu. Je to tenoučký (cca 2 mm) a velmi lehký (2 kg/m²) obkladový kámen.

Obklad na krb nebo pozadí krbových kamen
Obýváku dodá půvab i těleso s otevřeným ohněm v klasické nebo moderní podobě s kamenným obkladem. Aktuálním trendem jsou kamenné obklady černé, bílé, případně šedé nebo stříbrné barvy. Tato kombinace se převážně používá k obkládání stěn v moderních interiérech. Z materiálového hlediska jde o obklady z mramoru a břidlice. Pokud je váš interiér laděn do přírodních teplých barev, oblíbenou barvou jsou žlutá, hnědá a béžová. V těchto barvách převažují kamenné obklady z travertinu, ruly (gneis), vápence a pískovce.

Prostor kolem schodiště a nosných sloupů
Schodiště bývá často dominantou vstupního prostoru nebo společenské zóny a kamenný obklad jej pěkně zvýrazní. Třeba promyslet, jak sladit s obkladem materiál schodiště a zábradlí. S kamenným dezénem jde dohromady sklo i dřevo.

Stěna za sedačkou v obýváku
Kamenný obklad nechá vyniknout vaši sedačku, proto je třeba jej zvolit podle jejího designu. U jednoduchých neutrálních odstínů čalounění můžete uvažovat nad výraznějším obkladem, například i vícebarevným. Je to také skvělý způsob, jak přidat barvu a texturu do interiéru.

Stěna za postelí v ložnici
Stěna za postelí často určuje charakter ložnice a její styl. Je ideálním místem pro poutavý prvek nebo dekoraci. Kamenný obklad je pro tento účel velmi dobrým řešením. Vyberte takový, aby vám každý večer vytvářel pocit klidu, útulnosti a zároveň vás potěšil svým originálním vzhledem.

Zástěna v kuchyni
Kamenný obklad se hodí zejména do kuchyní ve spojených otevřených interiérech, kde je výhled na kuchyňskou linku z jídelny iz obývacího pokoje. Velice efektní umístit stejný obklad na kuchyňské zástěně i na dalším prvku, který propojuje jednotlivé části interiéru, například na barovém pultu, sloupu, případně na stěně u jídelního stolu.

Moderní koupelna
Přestože do koupelny mnoho hostů nechodí, obyvatelé domácnosti si v ní rádi někdy užijí svůj soukromý wellness. Kamenný obklad u vany vytváří zenovou atmosféru a příjemný vizuální pocit pohody.

Kamenný obklad na balkoně
Udělejte si z balkonu, lodžie či terasy další obytnou místnost. Určitě vám pomůže estetický kamenný obklad, který opticky zvětší jeho prostor.

Cihličky mají své kouzlo
Osobitým případem je cihlový obklad, který do interiéru přinese kouzlo přírodních materiálů a zároveň má výborné tepelněizolační vlastnosti, ale také blahodárný vliv na udržování optimálního mikroklimatu. Cihlové stěny jsou velmi všestranné, skvěle zapadnou do útulného rustikálního i skandinávského stylu, ale také do moderních minimalistických interiérů, kam přinášejí industriální prvek. Na stěnách můžete použít cihlové obklady v kombinaci s bílými stěnami, jednobarevným nábytkem a zelenými pokojovými rostlinami.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek