24.5 C
Brno
Neděle, 14 dubna, 2024
- Reklama -časopis
DomůInteriérNejlepší snídaňové kouty: mohou vám do kuchyně přinést více, než tušíte

Nejlepší snídaňové kouty: mohou vám do kuchyně přinést více, než tušíte

Rychlá snídaně? Kávička se sousedkou? Večerní drink s přáteli? K tomu vše se hodí malý stolovací prostor s pohodlným přístupem k lednici a kuchyňské lince. Kam ho v kuchyni umístit a jak jej udělat jedinečným, vám napoví našich 17 inspirací.

Švédská trojka
Inspirace z Göteborgu je malou skandinávskou kombinací kuchyně a jídelny s vícebarevnými stěnami a světlou dřevěnou podlahou.

Na půli cesty na terasu
Neformální jídelní kout poskytuje malé stolování iv blízkosti dveří do zahrady či na terasu. Jemně červený odstín stolu a židlí pěkně vynikne na pozadí s bílými stěnami a bílou podlahou.

Sladěno v jednom stylu
Tato jednomístná sedadla a vestavěný kovový stůl v kuchyni od GRT Architects připomínají spíše sezení ve vlaku, ale do sofistikované inkoustové kuchyně v moderním domě v New Yorku v Hudson Valley se skvěle hodí. Možná byste si je uměli představit iv té své…

Jděte do výšky
Namísto tradičního snídaňového stolu zkuste barový stůl a židle. V městském bytě je to obzvlášť cool a skutečně to šetří prostor. Tento snídaňový kout navržený Heckerem Guthriem je rozšířením kuchyňského ostrůvku.

Vhodné pro děti
Chcete-li prostor, který je zábavný pro děti, ale zároveň dostatečně cool pro vás, tento snídaňový kout od designérů Chango & Co. je tou nejlepší inspirací. Od velkého visícího svítidla po veselé polštáře a nástěnné umění – je to elegantní, ale praktické.

V objetí zeleně
V této newyorské kuchyni chtěl designér Lilse McKenna připomenout zahradu za oknem. Řešení? Pokrytí stěn rostlinným motivem, v tomto případě ikonickým vzorem Espalier od Pierra Freya, na který navazují také parapety s rostlinami.

Rozšiřte kuchyňskou zástěnu
V úzké kuchyni, kterou navrhla Nanette Brown, se vyplatí využít každé stěny v místnosti. Umístila obklady z kuchyňské zástěny na všechny stěny, aby byl vzhled kompaktní. Navíc, dlaždice se velmi snadno čistí, takže bonusové body pro nepořádné jedlíky. Lesklý černý efekt je úžasný, ale pokud byste zvolili světlejší odstín, určitě by to působilo méně pohřební.

Lákající k posezení
Možná ani nepotřebujete velkou kuchyni. Podívejte se na tento venkovsky elegantní a útulný koutek k snídani, který navrhla Leanne Ford. Stačí přisunout štíhlý bistro stůl a židli.

Získejte inteligentní úložiště
Zakryjte prázdnou stěnu skříňkami od podlahy až po strop, ale místo u okna nechte otevřené, abyste se mohli vyhřívat na sluníčku a popíjet ranní kávu. Podobně však můžete využít i místo u zdi.

Hrajte si se vzory a barvami
Možná se vám líbí maximalistický přístup a chtěli byste vnést do svého prostoru spoustu barev, vzorů a textur. Hezky vynikne, pokud vytvoříte určité konzistence – například bambusový odstín rolety odpovídá tónu křesel z přírodní třtiny.

Malý stůl na míru
Velice praktické je umístit čtvercový stůl do rohové lavice ve tvaru U, abyste co nejlépe využili úzkého prostoru. Vyberete-li si stolní desku ze stejného materiálu, jako jsou vaše kuchyňské skříňky, získáte dokonalý vzhled.

Krása neutrální kompozice
Abyste dosáhli ležérně elegantního koutu, stačí smíchat směs jemných tónů. Vytvořte základ se lněným čalouněním a přidejte polštáře ve stejné barevné škále, abyste získali živější vzhled.

Sedněme si dokola
Pokud potřebujete více místa k sezení ve stísněném prostoru, vyměňte běžný čtvercový stůl za kruhový. Pohodlně se k němu vejdou nejen čtyři židle, ale v případě potřeby i další. Lehké kovové židle s efektními polštáři vaši kuchyni navíc opticky odlehčí.

Snídaně s výhledem
Pro tříčlennou domácnost je nejrychlejším způsobem, jak ušetřit místo, přitlačení čtvercového jídelního stolu k oknu nebo stěně. Máte-li v bytě volné okno, můžete si vychutnávat ranní kávu a zároveň se kochat výhledem. Samozřejmě, stůl můžete v případě potřeby vytáhnout a po odchodu návštěvy jej opět zasunout.

Povzneste se nad malým prostorem
Žádný prostor není příliš malý na vytvoření stolního prostoru. Tento malý byt dokazuje, že u stolku nepotřebujete ani místo pro jeho nohy. Když ho připevníte na zeď, získáte „plovoucí“ koutek k snídani (ale také k obědu a večeři), který zabírá minimum místa.

Setkáme se v baru
Vychutnat si jídlo s rodinou či přáteli můžete také v malém prostoru. Pokud máte prázdnou stěnu, můžete tam připevnit polici, která bude sloužit také jako snídaňový bar. Přisuňte židle a máte stolovací koutek 24 hodin denně.

Svěží máta
Se správnou kombinací barev a vestavěným koutkem se toto snídaňové „bistro“ v mentolové barvě a kostkovaná podlaha ani nezdá být malé. Roztomilá retro kuchyně dokazuje, že kvalita stylu vždy zvítězí nad kvantitou prostoru.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek